بی‌ام‌و XM جدید با استقبال مناسبی از طرف مشتریان سراسر جهان مواجه شده است. مثلا رومانی بازار مهمی برای محصولات بی‌ام‌و M به شمار نمی‌رود اما محصول جدید این شرکت طعم موفقیت اولیه را در یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا چشیده است.

این شاسی‌بلند الکتریکی طی هفته جاری و در مراسمی ویژه که در بخارست برگزار شد در معرض دید عموم قرار گرفته بود. بی‌ام‌و رومانی قبلاً ۱۵ پیش سفارش را برای خرید بی‌ام‌و XM جدید دریافت کرده بود؛ درحالی‌که شش ماه به زمان ورود این خودرو به نمایندگی‌ها باقی مانده بود.

امسال، XM گران‌ترین خودروی بی‌ام‌و M است و قیمتش در این کشور اروپای شرقی از ۱۷۰,۰۵۱ یورو شروع می‌شود. بی‌ام‌و M8 کابریولت نیز با قیمت ۱۶۷,۴۹۳ یورو در رتبه دوم گران‌ترین محصول این شرکت قرار می‌گیرد.

به گزارش پدال و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، نسخه گران‌تر این خودرو با پسوند لیبل رد در راه است که قدرت بیشتر و ظاهر متمایزتری دارد هرچند مشخص نیست که این مدل در رومانی چقدر طرفدار خواهد داشت. همچنین بی‌ام‌و XM جدید استاندارد را می‌توان با آپشن های زیادی از جمله رینگ‌های ۲۳ اینچی طلایی و پوشش چرم مرینو در کابین سفارش داد. به عنوان گل سرسبد محصولات این خودروساز، XM از بیشترین تجهیزات استاندارد نیز سود می‌برد.

اگرچه پیش‌فروش ۱۵ خودرو در یک کشور نمی‌تواند خیلی چشمگیر باشد اما نشانه‌ای دلگرم کننده برای XM خواهد بود. بی‌ام‌و اعلام کرده قوی‌ترین خودروی تاریخ خود را اساساً برای بازار آمریکا، چین و خاورمیانه توسعه داده است. تولید بی‌ام‌و XM جدید از ماه دسامبر در کارخانه اسپارتانبورگ کالیفرنیا جنوبی شروع می‌شود و اولین نمونه‌های آن در بهار سال ۲۰۲۳ راهی بازار خواهند شد. مدل لیبل رد نیز پاییز سال آینده از راه خواهد رسید و ظاهراً قرار است نسخه‌ای پایه با پسوند ۵۰e نیز تولید شود. این مدل از پیشرانه ۶ سیلندر پلاگین هیبریدی استفاده خواهد کرد.

منبع:پدال