نویسنده: امین نقی زاده (منبع: زومیت)


مدل مفهومی از شاسی بلند لوکس میباخ EQS با پیشرانه برقی معرفی شد

میباخ طرح مفهومی EQS را به‌عنوان نخستین محصول کاملا برقی خود با شعاع پیمایشی ۶۰۰ کیلومتر رونمایی کرد.

طرح مفهومی شاسی‌بلند میباخ EQS در مونیخ معرفی شد. این خودرو پیش‌نمایشی از اولین مدل کاملا برقی و لوکس میباخ به‌حساب می‌آید. مرسدس میباخ EQS خودرویی برقی است؛ به‌همین‌دلیل، به جلوپنجره بزرگ نیازی ندارد. روی دماغه EQS پنلی بزرگ با زمینه مشکی و پوشیده‌شده از نوارهای براق و عمودی کرومی قرار دارد. روی نوار پایینی هم به‌کارگیری منفذهایی کرومی را شاهد هستیم.

همچنین، در اطراف و کناره‌ها از گل‌گیرها و فلاپ‌هایی بدون شکل هندسی خاص و در راستای فرم مینیمالیستی بدنه EQS استفاده شده است و بدین‌ترتیب ظاهری کاملا یکپارچه ایجاد می‌شود. روی درها نیز از دستگیره‌هایی هم‌سطح با بدنه استفاده شده و با نزدیک‌شدن افراد به EQS بیرون می‌آیند. درِ EQS برای راننده به‌طور خودکار باز می‌شود و راننده پس از ورود به کابین تصمیم می‌گیرد درهای عقب باز شوند یا خیر.

بدنه میباخ EQS دو رنگ است و به‌ترتیب در قسمت بالا و پایین رنگ سیاه ابسیدیانی متالیک و قرمز زیرکن متالیک به‌کار رفته است. نوارهای کرومی به دور ستون‌ها کشیده شده‌اند و بر ستون B نشان تجاری M میباخ با طرح اختصاصی آن نقش بسته است. ناگفته نماند میباخ EQS از رینگ‌هایی بزرگ و ۲۴ اینچی با طرح کاسه‌ای شکل استفاده می‌کند. فیلیپ شیمر، رئیس گروه وسایل نقلیه برتر مرسدس‌ بنز (شامل برندهای AMG، میباخ و G-Class) می‌گوید:

این خودرو مفهومی و در آستانه تولید نشان می‌دهد فناوری‌های پیشرفته برقی و سیستم اطلاعات و سرگرمی پیشروی هایپر اسکن MBUX با هنرنمایی میباخ و طراحی فوق‌العاده کابین ترکیب شده‌اند.

نکته مهم دیگر اینکه از قایق‌های تفریحی برای طراحی محیط داخلی میباخ EQS الهام گرفته شده است. کنسول میانی عقب با ترکیب رنگ‌های سفیدِ پیانویی براق و رُزِ گُلد تزیین و از یک جفت صندلی مجلل نیز استفاده شده است. به‌گفته میباخ، شمایل دسته صندلی‌ها از میزهای با کیفیت الهام گرفته و کف کابین با خز مصنوعی پوشانده‌ شده است.

پیش‌ روی سرنشینان جلو، صفحه‌ای وجود دارد که تقریبا به‌اندازه تمام عرض بدنه EQS است. صفحه مزبور شامل سه نمایشگر است که در درون قالبی شیشه‌ای قرار دارند؛ به‌همین‌دلیل؛ شبیه به نمایشگری واحد هستند. به‌غیر از آن، سرنشینان عقب می‌توانند از نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی OLED استفاده کنند. همچنین، دریچه‌های هوای گرد با رنگ کرومی براق و روکشی آب‌کاری‌شده در کابین به‌چشم می‌خورد.

مرسدس قصد دارد نسخه‌ای از شاسی‌بلند EQS را در سال ۲۰۲۲ تولید کند و نسخه میباخ EQS بعدا عرضه می‌شود. گفتنی است شعاع پیمایشی این خودرو ۶۰۰ کیلومتر خواهد بود.


WWW.ALMANYADAK.COM