ب‌ام‌ و iNEXT الکتریکی

ب‌ام‌و جزئیات بیشتری از شاسی‌بلند الکتریکی iNEXT از جمله راه‌های خلاقانه‌ی جدید برای تولید سری این خودرو را منتشر کرده است.


شاسی‌بلند جدید این برند آلمانی در سال 2021 و در کارخانه‌ی دینگولفینگ وارد خط تولید خواهد شد. محصولات پلاگین هیبریدی و درون‌سوز ب‌ام‌و هم در این کارخانه تولید می‌شوند. البته باواریایی ها تا آن زمان 100 پروتوتایپ از محصول جدید خود را در مرکز تحقیق و نوآوری خواهند ساخت و راه‌حل‌های جدید برای تولید سری این خودرو را آزمایش خواهند کرد. از جمله‌ی این راه‌حل‌ها می‌توان به فرایندی اشاره کرد که پیوند چرخشی خوانده می‌شود.


با وجود فرایند پیوند چرخشی ب‌ام‌و می‌تواند با استفاده از مقدار گرمای تولیدی در زمان سوراخ شدن آلومینیوم توسط فولاد اقدام به اتصال بخش‌های فولادی و آلومینیومی بکند. به لطف این گرما هر دو بخش به یکدیگر چسبیده می‌شوند.


زمانی که قطعات به یکدیگر متصل شدند این بخش با رادار لیزری کنترل شده و به همین خاطر نیاز به بررسی دستی از بین می‌رود. این تکنولوژی خودکار به سرعت مشخصات هر سطح را تشخیص داده و زمان موردنیاز برای کل فرایند بررسی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.


ب‌ام‌و همچنین از پرتونگاری مقطعی کامپیوتری برای تست متریال جدید و تکنیک‌های پیوند در پروتوتایپ های iNEXT استفاده خواهد کرد. چهار ربات ویژه با استفاده از ایکس ری اقدام به اسکن خودرو خواهند کرد. داده‌های به دست آمده از اسکن خودرو تصویر سه‌بعدی چندلایه‌ای ایجاد خواهند کرد و به مهندسان اجازه خواهند داد تا تمامی قطعات را در عرض چند دقیقه بررسی کنند.


ب‌ام‌و iNEXT الکتریکی یک شاسی‌بلند با ابعاد مشابه X5 است که دارای قوای محرکه‌ی الکتریکی نسل پنجم خواهد بود. این خودرو از پیشرفته‌ترین سیستم‌های خودران سود خواهد برد. ب‌ام‌و ادعا می‌کند این شاسی‌بلند پیشرفته برد فراتر از 600 کیلومتری خواهد داشت.

منبع:پدال