هزینه نگهداری مرسدس بنز سواری

هزینه نگهداری مرسدس بنز سواری:

به طور خلاصه هزینه های سرویس بنز از ۸۰۰,۰۰۰ تومان شروع میشود. شرکت مرسدس بنز یکی از غول های خودروسازی به شمار می رود و همچنین خدمات مربوط به بیمه را نیز انجام می دهد. این شرکت از قدیمی ترین های این صنعت محسوب میشود. امروزه با زیاد شدن این خودرو ها هزینه سرویس های بنز نیز بیشتر شده است. آلمان یدک تعمیرگاه بنز تخصصی دارد و همه ی مدل های جدید و قدیمی را تعمیر میکند.

امروزه ماشین های برند بنز تبدیل شده اند به لوکس ترین و حرفه ای ترین ماشین های که بسیار پر بازدید هستند. یکی از دلایلی که باعث شده است امروزه ماشین مرسدس بنز تبدیل به بهترین ماشین های لوکس شود طراحی بی نظیر این خودرو است. 

اما قصد ما در این مطلب این نیست که دلیل خرید مرسدس بنز را بررسی کنیم بلکه به دنبال این هستیم که انواع هزینه های سرویس و خود سرویس که شما باید برای مرسدس بنز خود خرج کنید را مورد بررسی قرار دهیم.

قیمت سرویس بنز چقدر است؟

مرسدس بنز از آن دسته از شرکت هایی است که خود رو های باکیفیت تولید میکند و اگر آن را با برند های دیگر مقایسه کنیم متوجه میشویم که این خودروها دارای مشکلات کمتری هستند و نیاز نیست دائم در تعمیرگاه باشید.

اما با این وجود این خودروها نیز هر از گاهی به سرویس نیاز دارند و لازم است که قطعات آنها تعویض یا تعمیر شوند و همچنین تمامی اتومبیل ها به تعویض روغن نیاز دارند تا موتور آنها دچار مشکل نشود.

این خودرو های بنابر این که تحت برند بنز ساخته می شوند. قیمت های سرسام آوری در ایران دارند سیاست های غلطی که ایران در مقابل خودروهای داخلی دارد مانند هزینه های گمرک، سود بالای واردکنندگان و کاهش ارزش پول ملی باعث افزاش این قیمت شده است. با توجه به افزایش قیمت این خودروها و ممنوعیت واردات قطعات آنها به مراتب یافتن آنها کار بسیار دشوار و پرهزینه ای در تعمیرگاه بنز است.

به همین دلیل هزینه های نگهداری این نوع از خودرو ها در ماه مانند خرید چند خودروی داخلی به شما ر می رود. اگر از این خود روها استفاده میکنید و یا قصد خرید خودروی مرسدس بنز را دارید بهتر است که نگاهی به این هزینه سرویس های بنز بیندازید.

هزینه سرویس های بنز به صورت دوره ای:

خودروهای مرسدس بنز مانند هر خودروی دیگری نیاز به سرویس‏های دوره‎ای دارند.شرکت آلمان یدک به عنوان شرکت ارائه‎ دهنده خدمات فنی و تامین کننده لوازم یدکی مرسدس بنز سواری  در ایران معمولاً یکی از اولین مقصدهای دارندگان خودروهای مرسدس بنز برای انجام سرویس‎های دوره‎ای است. به طور کلی می‎توان گفت که برای ارزان‎ترین خودرو‎های مرسدس بنز سرویس دوره‎ای کمتر از پانصدهزار تومان نخواهد بود.

افرادی نیز که خودروی خیلی خاصی دارند، گزینه ارسال خودرو به تعمیرگاه‎های دبی را انتخاب می‎کنند و این هزینه را به جان می‎خرند ولی خودروی خود را فقط در نمایندگی اصلی تعمیر می‎کنند. این افراد هزینه‎ای چندین برابر یک سرویس دوره‎‎ای عادی را پرداخت خواهند کرد.

خودروهای بنز همانند سایر خودروها به تعمیر و سرویس نیاز خواهند داشت. و برای بعضی از سرویس های عادی مثل تعویض روغن و فیلتر هوا میتوانید به تعمیرگاهای عادی که در سطح شهر حضور دارند که خدمات  خودروهای معمولی را انجام می دهند مراجعه کنید.

به طور کلی برای ارزان ترین خودروهای بنز هزینه سرویس های بنز به صورت دوره ای چیزی بین پانصدهزار تومان تا سه میلیون  تومان باید در نظر بگیرید.

هر چند وقت یکبار باید بنز را برای سرویس ببریم؟

خودرو های بنز سواری را می بایست مانند سایر خود رو ها هر چند وقت یک بار به تعمیرگاه برای سرویس برد. در این میان افرادی وجود دارند که خود رو های خود را به تعمیرگاه های خوش نام می برند و در این رابطه باید بگوییم که هزینه ها ممکن است بالا تر برود. برخی دیگر از افراد هستند که خودروی انها برایشان بسیار خاص است و در سرویس های دوره ای وسواس نشان می دهند یا این که در ایران امکانات آن را پیدا نمی کنند و با انتخاب گزینه ارسال به دبی خود روی خود را به نمایندگی های اصلی در دبی می سپارند.

هزینه خرید قطعات مرسدس بنز سواری:

قطعات مصرفی مرسدس بنز مانند روغن موتور، روغن ترمز، گیربکس، فیلتر هوا، فیلتر روغن، لنت ترمز، شمع و ... به طور کلی کمیاب و قیمت آنها بسیار زیاد است. از طرفی ممنوعیت ورود و کاهش این اقلام در ایران سبب شده است که اقلام تقلبی در بازار زیاد شوند. این مورد چالش بزرگ‏تری از قیمت بالای اقلام مصرفی است، زیرا در صورت استفاده از اقلام تقلبی احتمال آسیب رسیدن به بخش‎های بزرگ‎تر خودرو مانند موتور و یا گیربکس وجود دارد که هزینه‎هایی به اندازه قیمت یک خودروی کاملاً تولید داخل را بر دست دارندگان این خودروها قرار خواهد داد. از طرفی وجود اقلام تقبلی باعث شده است که فروشندگان لوازم یدکی اقلام اصل را با قیمتی چندین برابر قیمت واقعی به فروش برسانند. به طور کلی در این بخش هزینه‎ها برای مدل‎های مختلف، متفاوت است اما برای یک تعویض روغن ساده کمتر از 500هزار تومان نخواهد بود و حتی ممکن است به بیش از 10 میلیون تومان نیز برسد.

قطعات مصرفی این خودرو ها مانند روغن موتور، روغن ترمز، گیربکس، فیلتر هوا، فیلتر روغن، لنت ترمز، شمع و… به کلی کمیاب است اگر هم پیدا شود قیمت انها بسیار بالا خواهد بود. از سوی دیگر ممنوعیت ورود و کاهش این اقلام در ایران سبب شده است که قطعات تقلبی به شدت در بازار زیاد شوند.

این یک مشکل بسیار بزرگتری نسبت به قیمت می باشد. زیرا احتمال آسیب و خرابی خود رو با استفاده از این قطعات بسیار زیاد خواهد بود. اگر از این قطعات در خودرو های بنز استفاده شود احتمال آسیب رسیدن به بخش های بزرگ تر ماشین مانند موتور و گیر بکس وجود دارد.

این قطعات تقلبی باعث شده است که فروشندگان اقلام اصلی را با قیمت چندین برابر به مصرف کنندگان بفروشند. به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم هزینه سرویس های بنز بستگی به مدل ان دارد و این هزینه گاهی می تواند ۸۰۰,۰۰۰ تومان باشد و گاهی ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان.

هزینه لوازم یدکی و بدنه:

به دلیل ضعف‎های فرهنگ رانندگی در ایران اگر قصد خرید مرسدس بنز را دارید باید تا حد امکان از خودروی دلبند خود مواظبت کنید، زیرا گاهی برای یک چراغ جلو ساده باید 10 تا 15 میلیون تومان هزینه کنید. البته باید سپاسگذار شرکت آلمان یدک در ایران باشید که نسبت به سایر برندها پوشش بهتری دارد زیرا اگر بخواهید همین قطعات را از بازار آزاد تهیه کنید هزینه چند برابری برای شما خواهد داشت. همچنین افراد سودجو و قطعات تقلبی همواره در کمین شما هستند و پیشنهاد می‎شود تا حد امکان از تعمیرگاه‎های قابل اطمینان استفاده کنید. برای این بخش طیف قیمت بسیار گسترده ‎تر است با این حال هزینه برای ساده‎ ترین قطعات به همراه دست مزد نصب آن‎ها کمتر از 4 میلیون تومان نخواهد بود.

اگر از آن دسته از افراد هستید که به خودروهای بنز علاقه مندین می خواهید یکی از آنها را داشته باشید باید حسابی از آن مراقبت کنید چراکه هزینه های تعویض چراغ جلوی این خودرو به تنهایی ۱۰ تا ۱۵ میلیون برای شما آب می خورد. البته باید از نمایندگی شرکت مرسدس بنز در ایران تشکرکرد چرا که اگر بخواهید همین قطعه را در بازار آزاد به دست اورید باید هزینه های بسیار بیشتری را بپردازید.

در این رابطه باید گفت که قطعات تقلبی در بازار بسیار زیاد است و بهتر است که برای تعویض قطعه به یک تعمیرگاه معتبر و با سابقه مراجعه کنید، اما این را بدانید که طیف قیمت ها بسیار گسترده است با این حال هزینه ی دست مزد این کار و تعویض قطعات کمتر از ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان نخواهد بود که هزینه سرویس های بنز را بالا می برد.

انواع هزینه های مرسدس بنز سواری:

همان طور که می دانید مرسدس بنز یک ماشین لوکس و خرید این نوع ماشین برای هر کسی مقدور نمی باشد به این صورت که امروزه هزینه خرید یک عدد مرسدس بنز تقریبا چیزی حدود ۱ میلیار می باشد، و معمولا هر کسی که این نوع ماشین بسیار لوکس و زیبا را خریداری می کند حتما می داند که هزینه های سنگینی برای مرسدس وجود دارد، در ادامه برخی از سرویس های که باید برای مرسدس بنز صورت گیرد و هزینه های سنگینی را در بر دارد مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هزینه تعویض روغن بنز:

همانطور که می دانید به این علت که این ماشین ها لوکس می باشد و ساخت دست صنایع خارجی می باشد بنابراین روغن این نوع ماشین ها بسیار کمیاب می باشد، در نظر بگیرید که تمام افرادی که این نوع ماشین را دارند حتما می داند که هزینه تعویض روغن یک ماشین لوکس مانند مرسدس بنز به این علت که روغن ماشین های لوکس بسیار کم یاب و از طرفی دیگر از کشور های دیگر مانند امارات عربی وارد می شود و از طرفی دیگر هزینه ای نمی توان برای آن تعیین کرد مگر این که افراد برای خودشان به صورت کیلویی قیمت تعیین کنند.

امروزه به صورت عادی قیمت تعویض روغن برای ماشین های لوکس مانند مرسدس چیزی حدود 1 الی 2 میلیون تومان می باشد که بسیار سر سام آور می باشد، ولی اگر دقت کرده باشید قیمت تعویض روغن ماشین های داخلی بسیار ارزان تر می باشد که گاهی اوقات حتی به ۵۰۰ هزار تومان نیز نمی رسد، ولی این را در نظر بگیرید که هر کس که دارای این نوع ماشین های لوکس می باشد قطعا این نوع قیمت برایش زیاد فرق نمی کند خرج تعویض روغن چه قدر می باشد.

تعویض لاستیک های بنز:

همان طور که در اول متن گفته شد زمانی که صحبت از یک ماشین لوکس خارجی می باشد باید تمام جوانب را در نظر بگیرید زیرا که تمام قطعاتی که داخل آن به کار رفته از خارج بوده و هیچ کدام از آنها در ایران ساخته نمی شود، به این صورت که لاستیک های مرسدس بنز نیز یکی از قطعات خارجی می باشد که در خارج تولید می شود و در ایران درست نمی شود مگر اینکه دارای نمایندگی باشد، این را در نظر بگیرید امروزه به دلیل وضع اقتصادی نا مناسب هزینه لاستیک های ماشین داخلی نیز به صورت سر سام آور می باشد.

اما از طرف دیگر شاید برایتان سوال پیش بیاید که قیمت لاستیک مرسدس بنز چه قدر می باشد، در جواب به سوال باید بگویم که امروزه قیمت لاستیک های مرسدس بنز هر یک جفت یعنی دو عدد لاستیک جلو یا پشت چیزی مایل بر ۸ الی ۹ میلیون تومان می باشد، خدا نکند که لاستیک های این ماشین ها دچار عیب و ایراد شود، جوری هزینه بر دست شما می گذارد هر روز ناراحت باشید که چرا این ماشین را خریدید (مزاح می باشد) زیرا که هر کسی که این نوع ماشین ها را می خرند می دانند که هزینه سرویس های که باید برای یک بنز ارائه کرد بسیار بالا می باشد، این تنها فقط یک بخش از هزینه سنگین مرسدس بنز می باشد، در ادامه برخی از سرویس های دیگر که هزینه سنگینی برای مرسدس بنز دارد را مورد برسی قرار می دهیم، با ما همراه باشید

تعویض قطعات یدکی:

همانطور که می دانید امروزه قطعات یدکی و بدنه ماشین تبدیل شده است به یکی از مهم ترین و سنگین ترین هزینه های که باید برای یک ماشین لوکس مانند مرسدس بنز خرج کرد می باشد، امروزه ترس از هزینه سنگین برای تعمیر و به دست آوردن قطعات یدکی در بیشتر صاحبان خودرو ایجاد شده است، به این علت که این قطعات یدکی در کشور ساخته نمی شود مگر اینکه نمایندگی بنز در ایران وجود داشته باشد.

در نظر بگیرید که یک روز تصادف کنید، علاوه بر هزینه سنگینی که شما برای خرید و تعمیر باید بدهید، از طرفی به دست آوردن قطعات یدکی و لوازمی که مربوط به بدنه می باشد بسیار سنگین و زمان بر می باشد،  به طور کلی امروزه قیمت خاصی نمی توان برای این نوع قطعات یدکی و بدنه در نظر گرفت زیرا که هر روزه این نوع قیمت ها در حال بالا و پاین شدن می باشد.

یک مثال که امروزه ایجاد شده است درمورد ماشین های لوکس این می باشد که افراد می گویند خدا نکنه با این ماشین های لوکس تصادف کنیم و گرنه باید خود ماشین را بگذاریم آنجا و پیاده ادامه مسیر را برویم به این علت که هزینه های قطعات یدکی و بدنه ماشین لوکس مرسدس بنز بسیار سنگین و بالا بوده است.

هزینه سرویس دوره ای بنز:

اصلی ترین کاری که باید برای ماشین های لوکس مانند مرسدس بنز و بی ام و در نظر گرفت سرویس های دوره ای می باشد، در نظر بگیرید که امروزه درست دست که کار زیادی در این نوع سرویس دوره ای انجام نمی دهند، فقط برای این می باشد که چک کنند ماشین دچار مشکل یا ایرادی نمی باشد، در نظر گرفته می شود،  به این صورت که امروزه برای بیشتر ماشین های ایرانی هزینه این که چک کنند آیا ماشین دچار مشکل است یا خیر چیزی حدود ۱۰۰,۰۰۰ تومان می باشد اما نسبت به ماشین های لوکس مانند مرسدس بنز چیزی بالغ بر ۲ الی ۴ میلیون تومان می باشد که بسیار سرسام آور می باشد ولی به صورت کلی تمامی این هزینه ها برای فردی که توان خرید این نوع ماشین را دارد چیزی به حساب نمی آید.

مرسدس بنز همواره خودروهای باکیفیتی تولیدمی‌کند و در مقایسه با سایر برندها، خودروهای تولیدشده که دارای نماد ستاره مرسدس بنز هستند همواره دچار مشکلات کمتری می‌شوند و کمتر نیاز به مراجعه به تعمیرگاه دارند. با این حال این خودروها نیز دارای لوازم مصرفی هستند و باید هرچند وقت یک بار تست‌های دوره‌ای را پشت سر بگذارند.

تولیدات مرسدس بنز در ایران معمولا جزو خودروهای لوکس بازار محسوب می‎شوند و خرید و فروش مرسدس بنز با قیمت‎های بسیار بالایی در ایران صورت می‎گیرد. سیاست‎های غلط درمورد خودروهای وارداتی، هزینه گمرک، سود بسیار بالای واردکنندگان و در نهایت کاهش ارزش پول ملی سبب شده است قیمت خودروهای وارداتی از جمله مرسدس بنز سر به فلک بکشد.

همراه با افزایش قیمت این خودروها و ممنوعیت واردات آنها لوازم جانبی خودروهای مرسدس بنز نیز به تدریج کمیاب‎تر و قیمت آن نیز تا چندین برابر رشد کرده است. به این ترتیب هزینه نگهداری از یک خودروی لوکس در ماه، گاهی به اندازه هزینه خرید چندین خودروی داخلی خواهد بود. اگر قصد خرید مرسدس بنز را دارید بهتر است نگاهی به هزینه های نگهداری خودروهای لوکس این شرکت بیاندازید.

هزینه نگهداری ماشین های مرسدس بنز 2020 چقدر است؟

نام آیتمقیمت بازار
سرویس Aقیمت : 250 دلار به بالا
/6,698,750 تومان (قیمت تبدیل شده)
سرویس Bقیمت : از 595 تا 933 دلار
/24,999,740 تومان (قیمت تبدیل شده)
تعویض روغنقیمت : از 154 تا 185 دلار
/4,957,080 تومان (قیمت تبدیل شده)
جا به جا کردن چرخ هاقیمت : از 79 تا 100 دلار
/2,679,500 تومان (قیمت تبدیل شده)

2020 Mercedes Benz C300 Sedan2020 Mercedes Benz C300 Sedan

2020 Mercedes-Benz C300 Sedan 2.0L

هزینه نگهداری طی 5 سال : 6,934 دلار /185,796,530 تومان (قیمت تبدیل شده)2020 Mercedes Benz C300 Sedan2020 Mercedes Benz C300 Sedan

2015 Mercedes-Benz C300 Sedan 2.0L

هزینه نگهداری طی 5 سال : 8,838 دلار /236,814,210 تومان (قیمت تبدیل شده)2020 Mercedes Benz E63 S AMG2020 Mercedes Benz E63 S AMG

2020 Mercedes-Benz E63 S AMG

هزینه نگهداری طی 5 سال : 8,610 دلار /230,704,950 تومان (قیمت تبدیل شده)

جمع بندی:

به طور کلی شرکت های آلمانی از جمله مرسدس بنز  خودروسازانی  بسیار با تجربه هستند که خودرو های آن ها در سطح جهانی مورد استفاده قرار میگیرد و در ایران هم به همین صورت می باشد و شما برای هزینه سرویس های بنز نیازمند پول بسیار زیادی نیستید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقه خاصی به این خود رو ها دارید باید بگوییم که هزینه سرویس های این خودرو از یک میلیون تومان کمتر نیست.

برای مشاوره رایگان با تعمیرکاران مجرب ما در تعمیرگاه تخصصی آلمان یدک و دریافت بهترین راهنمایی با شماره زیر تماس بگیرید

02133931491

WWW.ALMANYADAK.IR