محصولات معدودی از کمپانی آئودی به اندازه نسل اول اسپرت کواترو خاص و نمادین هستند و به لطف همکاری این خودروساز با کن بلاک، این راننده مشهور رالی هم‌اکنون مالک یکی از آن‌هاست. ارباب حلقه‌ها فقط ۲۱۴ دستگاه از اسپرت کواترو را تولید کرد و اگرچه بلاک بی‌شک می‌تواند یکی از این خودروها را به راحتی خریداری کند اما تصمیم گرفته بجای این کار کلیدهای یک کپی بسیار قدرتمند از این خودرو را در اختیار بگیرد و بنابراین با آزادی عمل خود می‌تواند آن را ارتقا داده و بدون ترس از خراب کردن وضعیت خاص و نمادین اسپرت کواترو از آن نهایت لذت را ببرد.

به گزارش پدال و به نقل از carscoops، خودروی کن بلاک توسط شرکت LCE پرفورمنس توسعه یافته و نیمه جلویی آن از آئودی A80 سدان و نیمه عقبی هم از کواترو گرفته شده‌اند. زیر پوست این خودروی عجیب نیز کاملاً خاص و منحصربه‌فرد است. درحالی‌که آئودی اسپرت کواترو اصلی از پیشرانه ۵ سیلندر ۲.۱ لیتری توربو با قدرت ۳۰۲ اسب بخار استفاده می‌کرد، محصول LCE پرفورمنس به پیشرانه ۲.۵ لیتری مجهز بوده و قدرت ۷۳۰ اسب بخاری دارد.

کن بلاک در اولین تست این خودرو توانایی‌های آن را در پیست ویلو اسپرینگ کالیفرنیا به نمایش گذاشته است. پرفورمنس خودروی بلاک در خط مستقیم بسیار عالی بوده و صدای آن نیز جذابیت‌های زیادی دارد. در ادامه ویدئو می‌توانیم هرزگردی لاستیک‌های خودروی کن بلاک را تماشا کنیم. اگرچه آئودی اسپرت کواترو کن بلاک خودرویی چهار چرخ محرک است اما به نظر می‌رسد بازی دادن دم خودرو کار بسیار راحتی است. البته بلاک می‌گوید برای انجام این کار برخی تغییرات از جمله دست‌کاری دیفرانسیل جلو لازم است. نظر شما درباره کن بلاک و خودروهای او چیست؟ ما عادت داشتیم بلاک را با خودروهای فورد ببینیم اما همکاری او با این خودروساز آمریکایی پایان یافت و بلاک فصل جدیدی از فعالیت‌های خود را با آئودی شروع کرد.

منبع:پدال