آخر خط برای یکی از بهترین سدان‌های پرفورمنس جهان فرارسیده است. هرچند ب‌ام‌و نسل جدید سری ۷ را معرفی کرده است ولی آلپینا برای همیشه با سدان B7 که بر اساس سری ۷ ساخته می‌شد خداحافظی خواهد کرد. به نظر می‌رسد آلپینا که حالا به‌طور کامل در اختیار ب‌ام‌و قرار دارد، برنامه‌ای برای ساخت نسل جدید B7 ندارد. این شرکت در یک پست رسمی فیس‌بوک اعلام کرده است که آخرین دستگاه B7 از خط تولید خارج شده و دوران این خودرو در کارخانهٔ خودروسازی آلپینا به پایان می‌رسد.

البته این شرکت آلمانی مستقیماً خداحافظی کامل با B7 را اعلام نکرده اما از متن پست فیس‌بوکی آن برمی‌آید که هیچ جایگزینی برای این سدان اسپرت در دست توسعه نیست؛ بنابراین، به نظر می‌رسد آلپینا به نسل جدید سری ۷ برای ارتقاء پرفورمنس و تجمل آن دسترسی نداشته باشد. این در حالی است که سدان پرچم‌دار جدید ب‌ام‌و در دو نسخهٔ درون‌سوز و الکتریکی از جولای روی خط تولید رفته و فروش آن اواخر پاییز آغاز می‌شود. از سوی دیگر، آلپینا بیشتر تمرکز خود را به سمت شاسی‌بلندها معطوف کرده و یکی از جدیدترین محصولات آن نسخهٔ فیس‌لیفت XB7 است که به‌تازگی با چهره‌ای جدید و قدرت بیشتر از قبل معرفی شده است.

در پایان سال ۲۰۲۵، آلپینا قرارداد جدیدی با ب‌ام‌و منعقد خواهد کرد که احتمالاً استراتژی این شرکت در مورد خودروهایی که تیونینگ می‌کند را تغییر خواهد داد و به نظر می‌رسد B7 اولین قربانی این استراتژی جدید باشد؛ بنابراین، این سدان پرچم‌دار اسپرت هم‌اکنون به تاریخ پیوسته و حداقل در حال حاضر هیچ جایگزین مستقیمی برای آن در نظر گرفته نشده است. همچنین اظهارات اخیر مقامات ب‌ام‌و در مورد آیندهٔ سدان کوچک‌تر آلپینا B3 هم تردیدهایی را به دنبال داشته است اما فعلاً رسماً چیزی در این رابطه اعلام نشده است.

منبع:پدال