بی‌ام‌و M هیبرید V8، خودروی رسمی این خودروساز برای شرکت در مسابقات WEC و IMSA، سرانجام به آمریکای شمالی رسید تا در رویداد آینده موتوراسپرت که در دی‌ماه سال جاری برپا خواهد شد، شرکت کند. در پی این رخداد، مسئولان بی‌ام‌و از طرح نهایی و رنگ‌آمیزی بدنه ابرخودروی LMDh خود رونمایی کردند که شامل سه رنگ اصلی زیربرند M و لوگوی مخصوص آن می‌شود. این طرح بدنه، پنجاهمین سالگرد تاسیس بی‌ام‌و M در سال ۲۰۲۲ را گرامی می‌دارد.

گروه «بی‌ام‌و موتوراسپرت GmbH» در تاریخ ۱ مه ۱۹۷۲ بنیان نهاده شد؛ بنابراین با فرارسیدن سالگرد نیم قرن سابقه کاری این مچموعه، تمامی مدل‌های جاده‌ای و اسپرت M به لوگویی منحصربه‌فرد مجهز خواهند شد.

بی‌ام‌و طرح ابرخودروی هیبریدی خود را در جریان یک مراسم پرزرق‌وبرق در موزه «پیترسون» در لس‌آنجلس رونمایی کرد. جلوپنجره این خودروی مسابقه‌ای به‌جرعت یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌های «کیدنی» مشهور بی‌ام‌و به شمار می‌رود که تاکنون در یک خودرو مورد استفاده قرار گرفته است. جلوپنجره M هیبرید V8 برخلاف مدل‌های جاده‌ای M3 و M4، بیشتر به نمونه‌های مسابقه‌ای M8 شباهت دارد و کشیده‌تر است.

بال هواشکن پشت، میزبان لوگوی بزرگ M به رنگ سفید است. رنگ‌بندی و تاکیدات بی‌ام‌و به‌همراه لوگوی سیاه و عبارت «World’s Most Powerful letter» روی کاپوت این خودرو، به اتمام حجتی از سوی M هیبرید V8 با سایر رقبا تبدیل شده است.

پرده‌برداری از طرح بدنه مسابقه‌دهنده بی‌ام‌و با اعلام راننده‌های آینده M هیبرید V8 همراه شده است. بی‌ام‌و در کلاس GTP مسابقات قهرمانی «IMSA WeatherTech SportsCar» دو دستگاه M هیبرید V8 را وارد میدان می‌کند که توسط رانندگان زیربرند M به نام‌های «کانر دی فیلیپی»، «فیلیپ انگ»، «آگوستو فارفوس» و «نیکی یلولی» رانده خواهند شد. «کولتون هرتا» نیز در رقابت‌های ۲۴ ساعتی دیتونا همراه تیم بی‌ام‌و خواهد بود تا سه راننده موردنیاز این رقابت تامین شود.

فراموش نکنید که بی‌ام‌و چند ماه پیش اعلام کرد که M هیبرید V8 برای نخستین‌بار از ۲۰۲۴ وارد رقابت‌های خودرویی اروپا می‌شود. این ابرخودرو به‌عنوان یک خودروی کلاس LMDh در رقابت‌های قهرمانی استقامت جهان، WEC، شرکت خواهد کرد؛ به‌این‌ترتیب، بی‌ام‌و نیز یکی از نام‌های مشهور رقابت‌کننده در مسابقه ۲۴ ساعتی لمان ۲۰۲۴ در پیست «لاسارته» فرانسه خواهد بود. آخرین خودروی بی‌ام‌و که توانست در این رقابت‌ها به موفقیت برسد، V12 LMR مدل ۱۹۹۹ بود.

جانشین V12 LMR یعنی M هیبرید V8 چندی پیش در ایالات‌متحده وارد فاز تست اولیه خود در پیست سبرینگ شد. بی‌ام‌و قصد دارد تا در جریان «پتیت لمان» پیش رو هفته آینده، طرح نهایی مسابقه‌دهنده خود را در معرض دید عموم قرار دهد. نظر شما درباره ابرخودروی بی‌ام‌و M هیبرید V8 چیست؟ آیا آلمانی‌ها موفق به شکست آکورا و کادیلاک در رقابت‌های IMSA خواهند شد؟!

منبع:پدال