ب‌ام‌و برای دومین بار با برند مد کیث (Kith) همکاری کرده و دو خودروی بسیار خاص تولید کرده است. خودروی اول یک i4 M50 بسیار تولید محدود بوده و دومی یک ۱۶۰۲ اصلاح‌شده مدل ۱۹۷۲ است. از i4 M50 تنها هفت دستگاه ساخته می‌شود و یکی از آها در حراجی به فروش می‌رسد. هر هفت دستگاه این خودرو با رنگ سبز تیرهٔ کیث رنگ‌آمیزی خواهند شد. این برای اولین بار است که ب‌ام‌و یکی از رنگ‌های رسمی خود را بنام یک برند همکار نام‌گذاری می‌کند؛ اما علاوه بر این رنگ خاص، i4 M50 محصول همکاری ب‌ام‌و و کیث از ویژگی‌های انحصاری دیگری هم بهره می‌برد.

ب‌ام‌و برای این خودرو لوگوی جدیدی را طراحی کرده که نام کیث در آن ادغام شده است. همچنین به حلقهٔ دور این لوگو نیز همان رنگ سبز بدنه اضافه شده است. در داخل خودرو، سراسر کابین با چرم مرینو به رنگ کاراملی پوشیده شده و حتی روی کف‌پوش‌ها هم لوگوی کیث با همین چرم دوخته شده است. این لوگو روی پشت‌سری‌ها و زیر آرنجی‌ها هم کار شده و نوشتهٔ Kith Exclusive Edition به‌صورت لیزری روی داشبورد سمت سرنشین حک شده است.

i4 M50 نسخهٔ کیث در قوای محرکه هیچ تغییری را تجربه نکرده و مشتبه نمونهٔ استاندارد است اما در ب‌ام‌و ۱۶۰۲ مدل ۱۹۷۲ پیشرانهٔ درون‌سوز اصلی جای خود را به قوای محرکهٔ الکتریکی داده است ولی متأسفانه ب‌ام‌و هیچ جزئیاتی در مورد این موتور جدید منتشر نکرده است. ۱۶۰۲ به‌منظور اشاره به گذشتهٔ الکتریکی ب‌ام‌و انتخاب شده است زیرا این اولین خودروی تاریخ ب‌ام‌و بود که به قوای محرکهٔ الکتریکی مجهز شد. در آن سال‌ها، ب‌ام‌و دو دستگاه از نسخهٔ الکتریکی ۱۶۰۲ را به‌عنوان خودروی فیلم‌برداری به المپیک ۱۹۷۲ مونیخ فرستاد.

این ۱۶۰۲ ویژه هم مثل i4 M50 در بیرون با رنگ سبز کیث رنگ‌آمیزی شده و در داخل از تودوزی چرمی کاراملی بهره می‌برد. این چرم بخش بیشتری از کابین این ب‌ام‌و قدیمی را پوشانده و لوگوی کیث روی بخش عمده‌ای از رو دری‌ها و صندلی‌ها کار شده است. در این خودرو همچنین روی لوگوی ب‌ام‌و بجای نوشتهٔ BMW حالا KITH نقش بسته است زیرا قرار است این ۱۶۰۲ ویژه به «رونی فیگ» تحویل داده شود یعنی کسی که در سال ۲۰۱۱ برند کیث را تأسیس کرد و در این پروژه با ب‌ام‌و همکاری داشته است.

کیث و ب‌ام‌و برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ همکاری و مدل ویژهٔ M4 کامپتیشن x کیث را معرفی کردند. از این خودرو ۱۵۰ دستگاه ساخته شد که همهٔ آن‌ها ظرف تنها نیم ساعت فروش رفتند. این موفقیت باعث شد دو شرکت دوباره باهم همکاری کنند. طی این همکاری، کیث هم مجموعه‌ای ۵۱ تکه از پوشاک و اکسسوری را با همین رنگ سبز و چرم کاراملی ارائه خواهد کرد.

منبع:پدال