بی‌ام‌و توربو ۱۹۷۲ کانسپت شش سال بعد راه را برای معرفی M1 مشهور باز کرد، خودرویی که عنوان اولین و تنهاترین خودروی مخصوص M را یدک می‌کشد. M1 هامیج کانسپت در سال ۲۰۰۸ برای گرامی داشت سی‌سالگی این سوپرکار مشهور رونمایی شد اما متأسفانه راهی به خط تولید نیافت. البته باید دانست تا انتهای سال جاری میلادی شاهد تولید خودروی M جدید خواهیم بود اما این محصول بجای اینکه یک کوپه پیشرانه وسط موردعلاقه طرفداران باشد یک شاسی‌بلند بزرگ خواهد بود که در تاریخ به عنوان سنگین‌وزن‌ترین خودروی بی‌ام‌و شناخته خواهد شد.

بی‌ام‌و سه سال پیش ویژن M Next را معرفی کرد که آن‌هم به خاطر هزینه‌های توسعه و تولید بالا روانه خط تولید نشد. در دنیای مجازی، بی‌ام‌و M می‌تواند سالگرد ۵۰ سالگی خود را با یک سوپرکار واقعی جشن بگیرد. یکی از طراحان مشهور دنیای خودرو M1 آرزوهای ما را به عنوان یک کوپه کم ارتفاع و مخوف با پیشرانه‌ای در پشت صندلی‌ها تجسم می‌کند. این خودرو که به عناصر اصلی M1 وفادار مانده از طراحی جذابی سود می‌برد و به‌صورت مجازی به پیشرانه ۸ سیلندر مجهز است.

گفته می‌شود بی‌ام‌و با معرفی M4 CSL ما را آماده روبرو شدن با نسخه مدرن ۳.۰ CSL خواهد کرد. این خودرو از گیربکس دستی، پیشرانه قدرتمند و استایل رترو سود خواهد برد؛ اما همه این تلاش‌ها بازهم به تولید خودروی خاص M و در سطح M1 نمی‌رسد. با تمامی تلاش‌هایی که در زمینه الکتریکی سازی محصولات صورت می‌گیرد شاید آفتاب تولید سوپرکاری درون‌سوز از مدت‌ها پیش غروب کرده باشد. اما با توجه به رندرهای M1 موردبحث می‌توان گفت شاید بهتر باشد برخی تیونرها از کیت بدنه آن برای M4 و M8 استفاده کنند. این‌طور نیست؟

منبع:پدال