این روزها همه درباره شاسی‌بلند جدید بی‌ام‌و XM صحبت می‌کنند، خودرویی که جزو پرقدرت‌ترین شاسی بلندهای دنیاست و می‌تواند نگاه‌های زیادی را به خود جلب کند. از طرف دیگر بحث‌هایی درباره سبد محصولات این خودروساز و جای خالی یک وانت پیکاپ در آن وجود دارد. شاید چنین ایده‌ای برای طرفداران بی‌ام‌و خنده‌دار به نظر برسد چراکه هیچ‌کسی تصور نمی‌کند بی‌ام‌و به دنبال تولید یک وانت باشد؛ اما اگر در آینده تصمیمی برای تولید چنین خودرویی وجود داشته باشد شاید بی‌ام‌و XM یکی از گزینه‌های ایده آل برای تبدیل شدن به وانت محسوب شود!

XM

ابتدا بیایید درباره اینکه چرا احتمال دارد بی‌ام‌و در نهایت تصمیم به تولید وانت بگیرد صحبت کنیم. الکتریکی سازی صنعت خودرو با شدت تمام ادامه دارد و همین کار منجر به تولید خودروهای جالب و منحصربه‌فرد توسط خودروسازان سنتی شده است چراکه استفاده از قوای محرکه الکتریکی آزادی عمل بیشتری را در اختیار طراحان می‌گذارد. الکتریکی سازی باعث شده است طراحان و مهندسان به چیزی بیشتر از خودروهای جعبه‌ای سنتی نگاه کنند.

XM

اما چرا وانت پیکاپ؟ وانت‌ها جزو خودروهای محبوب هستند. ریویان به عنوان یک استارت آپ پیشتاز بخش وانت‌های الکتریکی بوده و R1T را می‌توان خودرویی با ویژگی‌های مثبت بسیار دانست. این خودرو حتی برای افرادی که علاقه‌ای به وانت‌ها ندارند جذاب خواهد بود. توانایی‌های R1T در ترکیب ویژگی‌های خودروهای چندین کلاس مختلف جزو مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. این خودرو در واقع محصولی آفرود، لوکس و پرفورمنس بوده و همه آن‌ها را در یک پکیج کاربردی و جذاب ارائه می‌کند. به همین خاطر توجه خودروسازان به این محصول جلب شده است.

XMXM

مرسدس بنز به دنبال توسعه یک وانت پیکاپ الکتریکی بر پایه شاسی ریویان است. فولکس‌واگن نیز شاسی الکتریکی فورد را برای تولید زیر برند جدید اسکات خود قرض گرفته و برندهایی همچون فورد و شورولت نیز مشغول تولید چنین خودروهایی هستند. وانت‌های الکتریکی و حتی مدل‌های لوکس در سال‌های آینده محبوبیت زیادی خواهند داشت و شاید بی‌ام‌و نیز بخواهد سهمی از این بازار را مال خود کند. چنین ایده‌ای جذابیت‌های زیادی خواهد داشت. به گزارش پدال و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، اگر بی‌ام‌و می‌تواند خودرویی همچون XM را با قدرت بالا بسازد پس توانایی تولید یک وانت الکتریکی را نیز خواهد داشت. امیدواریم چنین محصولی بر پایه XM شکل گیرد چراکه در این رندرها می‌توانیم ایده‌های جالب طراح را مشاهده کنیم. در واقع وانت بی‌ام‌و XM به خوبی جواب داده است. البته بی‌ام‌و به‌صورت رسمی اشاره‌ای به تولید یک وانت نداشته است.

منبع:پدال