ظاهرا سبک طراحی پورشه در تایکان برای کاین جدید استفاده خواهد شد. حالت چراغ‌ها در تنها عکس موجود، این فرضیه را به وضوح نشان می‌دهد.

پورشه کاین، یکی از مهم‌ترین شاسی‌بلندها در تاریخ خودروسازی دنیا است. این محصول، اولین‌بار سال ۲۰۰۲ رونمایی شد و برای مدتی طولانی، عنوان سریع‌ترین مدل در کلاس خود را حفظ کرده است. کاین، نخستین شاسی‌بلند تولید انبوه دنیا بود که در زمان ۵/۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت رسید و نهایت سرعت ۲۷۰ کیلومتر برساعت ثبت کرد.

نسل اول کاین، طراحی الهام گرفته از پورشه ۹۱۱ داشت و در نسل دوم، چراغ‌های مشابه پانامرا ارائه کرد. الگوبرداری از دیگر خودروهای پورشه برای نسل سوم کاین ادامه یافت و حالا ظاهرا، نسل چهارم برای عرضه در سال ۲۰۲۴ نیز، دنباله‌روی دیگر محصولات شرکت سازنده خواهد بود.

پورشه کاین 2024 نسل چهارم

تنها تصویر منتشر شده از کاین جدید، چراغ جلوی مشابه پورشه تایکان دارد. داخل کاسه چراغ، چهار LED به صورت خطوط باریک وجود دارند. طرفین سپرها، مه‌شکن‌های بسیار نازک دیده می‌شوند که در مجموع همراه با جلوپنجره، تفاوت چندانی نسبت به کاین ۲۰۱۷ فراهم نمی‌کنند.

نمای عقب پورشه کاین 2024

هنوز تصویر رسمی از نمای عقب منتشر نشده است اما رندرهای گرافیکی از تصاویر جاسوسی، حالتی نسبتا واضح از پشت خودرو نشان می‌دهند. طرح پیوسته برای چراغ‌های عقب، ادامه خواهد داشت و برجستگی‌های بدنه در قسمت سپر و پوشش صندوق، مشابه کاین نسل سوم خواهد بود. تنها تغییر احتمالی، به جاسازی دو خروجی اگزوز در مرکز سپر عقب مرتبط است.

هفته قبل، تصاویری از کابین پورشه کاین ۲۰۲۴ منتشر شد. این عکس‌ها به خوبی نشان می‌داد که نسل جدید از شاسی‌بلند پرچمدار پورشه، تنوعی کم‌نظیر از تجهیزات الکترونیک ارائه خواهد کرد. تقریبا سرتاسر داشبورد در مدل آپشنال، دارای نمایشگر خواهد بود و پنل دیجیتال پشت فرمان، به صورت استاندارد برای کاین استفاده خواهد شد. دیگر نکته‌ی مهم اینکه، فضای داخلی این خودرو شامل طرح داشبورد و فرمان برای نسل جدید، تحت تاثیر ۹۱۱ و تایکان خواهد بود.

پورشه کاین 2022

هم‌اکنون در بازار جهانی، آستانه قیمت ۷۵ هزار دلار برای کاین وجود دارد. این مدل با موتور ۳ لیتر V6 توربوشارژ، ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. ارزان‌ترین کاین ۲۰۲۳ در زمان ۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد.

پورشه کاین 2024تصویر گرافیکی از پیش‌نمایش کاین ۲۰۲۴

نسل چهارم کاین، ۲۹ فروردین‌ماه در نمایشگاه خودروی شانگهای چین رونمایی خواهد شد.