رنتک یکی از برجسته‌ترین تیونرهای محصولات مرسدس بنز به شمار می‌رود. زمانی که این شرکت مدعی می‌شود یک دستگاه ۶۰۰SEL 1992 عالی را تولید کرده قطعاً توجه ما به این خودرو جلب خواهد شد. نتیجه تلاش‌های رنتک خودرویی با نام S76R است که از قوی‌ترین پیشرانه ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی تاریخ این کمپانی سود می‌برد.

مرسدس بنز 600SEL

رنتک کار خود را با پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری M120 مرسدس بنز شروع کرده است. این پیشرانه حجم قابل‌توجه ۷.۶ لیتری دارد و از جمله قطعات جدید آن می‌توان به یاتاقان‌های تیتانیومی و میل‌لنگ AMG اشاره کرد. سرسیلندر بهبود یافته، سوپاپ‌های کاراتر و… نیز جزو دیگر تغییرات هستند. انژکتورهای جدید نیز کار تزریق بنزین را بر عهده دارند. این پیشرانه از طریق سیستم اگزوز خود رنتک تنفس می‌کند. گازهای خروجی از طریق هدرز فولادی ضدزنگ و مبدل‌های کاتالیک و مافلرها به سمت بیرون هدایت می‌شوند. یک سیستم اگزوز از جنس فولاد ضدزنگ نیز در بخش عقب خودنمایی می‌کند.

مرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SEL

با تمامی این تفاسیر، نیروگاه ۱۲ سیلندر مرسدس بنز ۶۰۰SEL موردبحث قدرت ۶۱۵ اسب بخاری در دور ۵۵۰۰ و گشتاور ۹۵۳ نیوتون متری در دور ۴۲۵۰ تا ۴۵۰۰ پیشرانه تولید می‌کند. این سدان آلمانی می‌تواند در حدود ۵ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است. خودروی موردبحث معمولاً با گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک تولید شده اما رنتک از گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک ارتقا یافته مدل سال ۱۹۹۶ استفاده کرده است. همچنین این تیونر دیفرانسیل لغزش محدود OS Giken را نیز در نظر می‌گیرد.

مرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SEL

به گزارش پدال و به نقل از موتور وان، رنتک جدای از دگرگونی کامل پیشرانه دستی هم بر سر و روی ترمزها کشیده و از دیسک‌های کربن سرامیکی با ابعاد ۴۰۲ میلی‌متری در جلو با کالیپرهای ۶ پیستونه و دیسک‌های ۳۶۰ میلی‌متری در عقب با کالیپرهای ۴ پیستونه سود برده است. سیستم تعلیق هم دارای فنرهای پیچشی کوتاه‌تر است و از سیستم دامپر تطبیقی سود می‌برد. مرسدس بنز ۶۰۰SEL تیون شده از نظر ظاهری تقریباً مشابه مدل استوک است اما رنتک اسپلیتر، اسپویلر لبه صندوق و… را اضافه کرده است. این سدان خوش‌ترکیب از رینگ‌های آلومینیومی تک ساخت و فورج کاری شده با ابعاد ۱۹ اینچی و لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپرت ۴ S استفاده می کند.

مرسدس بنز 600SEL

در بخش کابین نیز تغییر چندانی وجود ندارد اما برخی تجهیزات مدرن دیده می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به صندلی‌های جدید با پوشش متمایز اشاره کرد. بخش اعظم تریم های بکار رفته در کابین از نوع فیبر کربن بوده و پوشش داخلی سقف نیز از جنس آلکانتراست. این کمپانی صندلی نیمکتی مدل استاندارد را نیز با دو صندلی شخصی قابل تنظیم جایگزین می کند. سیستم صوتی هم با گوشی‌های هوشمند همگام می‌شود. رنتک S76R محصولی تک ساخت است اما می‌توان آن را به عنوان یک کانسپت نیز در نظر گرفت. برای تولید نمونه‌های بیشتر از آن باید به خود رنتک مراجعه کرد هرچند قیمت آن فعلاً مشخص نیست ولی با عنایت به تولید فقط یک دستگاه از آن‌ها، اگر قیمت این محصول را بپرسید به احتمال زیاد خرید آن را از برنامه خارج خواهید کرد!

مرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SELمرسدس بنز 600SEL

منبع:پدال