مرسدس بنز به‌طور هم‌زمان نسخهٔ فیس‌لیفت مدل‌های A کلاس و B کلاس را معرفی کرده است. این می‌تواند آخرین نسخهٔ این مدل‌های کامپکت باشد زیرا سازندهٔ آلمانی قصد دارد از تعداد محصولات ارزان‌قیمت خود کاسته و بیشتر روی مدل‌های بزرگ‌تر و گران‌تر تمرکز کند. تغییرات ظاهری این خودروها بسیار جزئی هستند تا جایی که برای تشخیص آن‌ها به ذره‌بین نیاز خواهد بود!

بااین‌حال، با کمی دقت می‌توان متوجه الگوی ستاره‌ای جدید جلوپنجره، چراغ‌های جلوی LED جدید، طرح‌های تازه برای رینگ‌ها، چراغ‌های عقب LED استاندارد و دیفیوزر عقب جدید در A کلاس شد درحالی‌که طراحان مرسدس برای B کلاس هم چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر جلوی جدیدی را در نظر گرفته‌اند تا به این مینی‌ون کامپکت نمای پویاتری ببخشند. تکمیل‌کنندهٔ تغییرات بیرونی B کلاس هم گرافیک جدید چراغ‌های عقب و ارائهٔ چهار طرح رینگ جدید هستند.

تغییرات این خودروها در داخل نیز به همان اندازهٔ بیرون جزئی هستند. هردو مدل در داخل به‌صورت استاندارد با صفحه آمپر دیجیتالی ۱۰.۲۵ اینچی و نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی ۷ اینچی ارائه می‌شوند و اما برای آن‌ها نمایشگر بزرگ‌تر ۱۰.۲۵ اینچی هم قابل سفارش خواهد بود. غربیلک فرمان D شکل جدید و حذف کنترلر دوار سیستم اطلاعاتی-سرگرمی MBUX از روی کنسول مرکزی هم از دیگر تغییرات داخلی این دو خودرو هستند.

علاوه بر این، سیستم MBUX هم بروز شده و حالا از یک پورت USB-C اضافی و حسگر اثرانگشت بهره می‌برد درحالی‌که دستیار صوتی آن‌هم بهبودهایی را تجربه کرده است. در همین حال، پکیج کمک‌رانندهٔ خودروها با دستیار حفظ حرکت میان خطوط، کنترل فعال فرمان و دستیار سفارشی تریلر ارتقاء پیدا کرده و پکیج پارک جدید نیز حالا قابلیت پارک طولی و نمایش نمای ۳۶۰ درجه را پیدا کرده است.

در بخش پیشرانه‌ها، مرسدس بنز تمام مدل‌های A کلاس و B کلاس به‌جز نسخهٔ A45 را به سیستم هیبریدی خفیف ۴۸ ولت مجهز کرده است. A کلاس در نسخه‌های سدان و هاچ‌بک و مدل‌های A180، A200، A220 4Matic، A250 4Matic، A180d، A200d، A220d و A250e به بازار عرضه می‌شود درحالی‌که B کلاس در مدل‌های B180، B200، B220 4Matic، B180d، B200d، B220d و B250e قابل خریداری خواهد بود.

نسخه‌های پلاگین‌هیبریدی این خودروها یعنی B250e و A250e به باطری‌های ولتاژ بالای ارتقاءیافته‌ای مجهز شده‌اند که علاوه بر شارژر استاندارد ۳.۷ کیلوواتی، حالا امکان شارژ آن‌ها با شارژرهای ۷.۴ کیلوواتی هم وجود خواهد داشت. این مدل‌ها را همچنین می‌توان با شارژرهای سریع تا حداکثر ۲۲ کیلوواتی هم شارژ کرد که در این صورت از ۱۰ تا ۸۰ درصد باطری‌های آن‌ها ظرف ۲۵ دقیقه شارژ می‌شود. علاوه بر این، قدرت موتور الکتریکی هم با ۵ کیلووات افزایش به ۸۰ کیلووات رسیده است.

در صدر خانوادهٔ A کلاس همچنان مدل‌های A35 و A45 قرار دارند که از همان تغییرات ظاهری نسخه‌های معمولی بهره می‌برند و مدل A35 به سیستم هیبریدی خفیف هم مجهز شده است. مرسدس همچنین نسخهٔ ویژه‌ای بنام AMG Street Style Edition را هم برای A45 S ارائه کرده است که از رنگ خاکستری مانگو با تریم نارنجی، رینگ‌های ۱۹ اینچی مشکی مات، کالیپرهای ترمز قرمزرنگ و تغییراتی جزئی در داخل مثل صندلی‌های پرفورمنس مشکی با تریم نارنجی بهره می‌برد.

منبع:پدال