نویسنده: ابوالقاسم اسلامی (منبع: زومیت)


نسل جدید اتوبوس های لوکس مرسدس بنز توررایدر  معرفی شد

مرسدس بنز از نسل جدید اتوبوس لوکس توررایدر رونمایی کرد که در دو نسخه‌ی بیزینس و پریمیوم و مجهز به جدیدترین فناوری‌ها و امکانات تزئینی داخلی برای مشتریان عرضه می‌شود.

نسل جدید اتوبوس لوکس مرسدس بنز توررایدر (Tourrider) معرفی شد. به گزارش Carscoops، نسل جدید در نسخه‌های توررایدر بیزینس (Tourrider Business) و توررایدر پریمیوم (Tourrider Premium) به بازار عرضه می‌شود. توررایدر از قدیم جزو اتوبوس‌های لوکس مرسدس بنز بوده‌ است و در خط تولید مرسدس بنز جایگاهی ویژه دارد و در نسل جدید، می‌کوشد جدیدترین فناوری‌ها را به خریداران عرضه کند. این اتوبوس‌ها به‌طور خاص برای بازار آمریکای شمالی طراحی و به‌عنوان کلاس تجاری و کلاس اول حمل‌و‌‌نقل زمینی ساخته شده‌ است.

نسخه بیزینس و پریمیوم اتوبوس لوکس مرسدس بنز توررایدر / Mercedes-Benz Tourrider BUS

اگر سپر جذب‌کننده‌ی انرژی را هم در نظر بگیرید، طول اتوبوس توررایدر به ۱۳٫۹۲ متر می‌رسد. به لطف آسانسور و دو فضای طراحی‌شده مخصوص افراد معلول، مرسدس بنز توررایدر فضای زیادی در داخل اتوبوس برای مسافران فراهم می‌کند؛ حتی اگر برخی افراد به ویلچر نیاز داشته باشند.

به محض ورود به داخل کابین اتوبوس‌های توررایدر، صندلی‌های مجلل خودنمایی می‌کنند. به‌طور استاندارد، مدل توررایدر بیزینس با صندلی‌های مرسدس بنز Travel Star Eco عرضه می‌شود. مدل توررایدر پریمیوم مجهز به صندلی‌های Travel Star Xtra با روکش لوکس است. این بهترین صندلی‌های اتوبوس ساخت مرسدس است که بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی صندلی اتوبوس در اروپا به شمار می‌رود.

شرکت‌هایی که از توررایدر استفاده می‌کنند، می‌توانند آپشن‌های مختلفی برای پارچه، رنگ، دکور، دوخت، تزئینات و سایر گزینه‌های صندلی لوکس انتخاب کنند. همچنین دو سوکت USB یا ۱۱۰ ولت که به‌صورت مرکزی در بین هر صندلی دونفره نصب شده‌اند، به مسافران تعلق می‌گیرد.

برای سفرهای شبانه، نوارهای روشنایی LED محیطی اختیاری وجود دارد که می‌توانند در زیر محفظه‌ی چمدان‌ها و زیر طاقچه‌های پنجره‌ها نصب شوند. اگر مسافران ترجیح بدهند به ستاره‌ها خیره شوند، سقف شیشه‌ای پانوراما به‌عنوان آپشن برای نسخه‌ی توررایدر پریمیوم وجود دارد. راحتی سرنشینان بدون توجه به شرایط آب و هوایی، به لطف سیستم تهویه مطبوع قدرتمند ۳۵ کیلوواتی تضمین می‌شود.

اتوبوس مدرن مرسدس بنز با برخی از سیستم‌های پیشرفته کمکی راننده مانند دستیار اختیاری دور زدن Sideguard Assist مبتنی بر رادار و مجهز به قابلیت تشخیص عابر پیاده عرضه می‌شود. این سیستم به راننده درباره‌ی اجسام متحرک (مانند عابر پیاده یا دوچرخه‌سوار) یا اشیاء ثابت (مانند بولارد) هشدار می‌دهد. مرسدس بنز توررایدر همچنین از کنترل کروز مبتنی بر رادار به همراه سیستم ترمز اضطراری خودکار بهره می‌برد که در هنگام حرکت اتوبوس نقش کلیدی در افزایش ایمنی بر عهده دارد.

لوگوی توررایدر اتوبوس لوکس مرسدس بنز توررایدر / Mercedes-Benz Tourrider BUS

نیروی محرکه‌ی مرسدس بنز توررایدر از پیشرانه ۶ سیلندر خطی گرفته می‌شود. ممکن است تعداد سیلندرهای پیشرانه خیلی قابل توجه به نظر نرسد؛ اما حجم پیشرانه ۱۲٫۸ لیتر است و به این ترتیب ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۳۰۰ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌‌دهد. بدنه‌ای که برای کارایی آیرودینامیک بالا طراحی شده است، به کاهش مصرف سوخت اتوبوس کمک می‌کند.


www.almanyadak.com