چند وقتی بود که برنامه‌های تحقیقات پورشه روی سوخت‌های مصنوعی در برخی رسانه‌ها منتشر می‌شد و حالا این برنامه‌ها رنگ و بوی دیگری به خود گرفته‌اند. تأسیسات تولید این نوع سوخت‌ها در شیلی کار خود را با ظرفیت تولید سالانه ۳۴ هزار گالن سوخت آغاز خواهد کرد و تا اواسط دهه جاری میلادی این ظرفیت به رقم قابل‌توجه ۱۴.۵ میلیون گالن در سال خواهد رسید.

دلیل پورشه برای انتخاب کشور شیلی به عنوان محل تولید سوخت‌های مصنوعی به وزش باد در ۲۷۰ روز از سال مربوط می‌شود که این خودروساز را قادر می‌سازد تا کارخانه یاد شده را با استفاده از انرژی تجدید پذیر ارزان‌قیمت راه‌اندازی کند. باد شدیدی که در این کشور می‌وزد به پورشه اجازه می‌دهد در طول شب که پانل‌های خورشیدی کارایی ندارند انرژی کافی را تولید کند. محل این کارخانه به گونه‌ای انتخاب شده که بارگیری سوخت‌های مصنوعی برای حمل‌ونقل را راحت‌تر نماید.

اگرچه تأسیس کارخانه تولید سوخت مصنوعی به عنوان اولین قدم در این راه به شمار می‌آید اما تأسیسات جدید پورشه به معنی تغییر پمپ‌بنزین‌های محلی، حداقل در کوتاه‌مدت نخواهد بود. این خودروساز خوش‌نام به دنبال استفاده از این سوخت در خودروهای مسابقه‌ای خود و همچنین خودروهای حاضر در مراکز تجربه خود است. فرایند تولید سوخت مصنوعی شامل جدا کردن اتم‌های هیدروژن و اکسیژن از آب و ترکیب هیدروژن با کربن دی‌اکسید آزاد در هواست. در نهایت متانول به وجود می‌آید و پورشه می‌گوید با همین روش می‌توان نفت سفید مصنوعی را نیز به دست آورد. این سوخت همانند بنزین می‌سوزد و شاید در نهایت جایگزینی قابل‌اعتنا باشد اما اکثر کارشناسان اعتقاد دارد این فرایند تدریجی خواهد بود و در اولین فاز شاهد استفاده ترکیبی از سوخت مصنوعی و بنزین مرسوم خواهیم بود.

منبع:پدال